Blíží se konec roku a k němu neodmyslitelně patří předsevzetí. Něco končí, a tak v nás sílí pocit, že je konečně ta pravá příležitost, začít znovu, možná lépe, ale i navázat na to, co se daří. A za to všechno prý může římský bůh dvou tváří, Janus. Bůh začátků a konců. Symbol změny a přeměny…

Pro nikoho není těžké vymyslet, co by chtěl, horší však je dojít do zdárného konce. Ti, kteří mají větší šanci na úspěch, většinou plánují a své plány vizualizují. K tomu skvěle poslouží pár časopisů, pastelky, tužky, nůžky, lepidlo….Nástěnka se tak stává oknem do vaší budoucnosti…

A moje okno do roku 2019 je pěkně VELKÝ

Díky potřebě si věci vizualizovat a mít nad vším přehled jsem před lety narazila na Trello. Asi láska na první pohled, protože ho stále aktivně používám a neplánuji ho opustit ani v příštím roce.

V Trellu dnes organizuji nejen osobní, ale i pracovní projekty a procesy a s kým potřebuji, i sdílím. To máte klienty, kolegy, kamarády, ale i třeba rodinu. Trello je super parťák v tom, že nic neinstalujete, jen se zaregistrujete a zdarma si můžete vést neomezené množství projektů a každý si nadefinovat tak, jak zrovna potřebujete. Neustále ho máte při ruce, ať jste zrovna u počítače, tabletu či jen mobilu. A to se mi líbí moc. Má to však jedno, a to dost zásadní ale. Díky flexibilitě tohoto nástroje se vám velice rychle může stát, že místo funkčního systému vytvoříte pěkný zmatek…

Takže, co udělat, aby k tomu nedošlo? Stačí použít selský rozum, inspirovat se, co a jak v Trellu funguje a připravit nástěnky tak, aby vám v práci pomáhaly, ne ji brzdily.

Není to složité. Pro projekty, procesy nebo cokoli, co potřebujete mít “pod jednou střechou” vytvářejte nástěnky. Pro jednotlivé fáze projektů či potřebné kategorie využijte sloupců. A pro zadání úkolů, informací, instrukcí apod. využívejte karty.

Máte asistentku či asistenta? Tak jim v Trellu vytvořte nástěnku na úkoly. Co karta, to úkol. Co sloupec, to stav úkolu. A protože se karty mezi sloupci dají přesouvat,  získáváte tím rychlý přehled všeho, co má například vaše asistentka udělat, na čem dělá a co již zvládla. Nástěnka se také skvěle hodí na správu obsahu pro blog. U blogu karty představují jednotlivé články, které plynule přecházejí od nápadu po vypublikování. Anebo si v Trellu můžete naplánovat dovolenou snů. U dovolené je zas důležité vědět, co se má udělat před dovčou a také hlavně, co se bude dít na ní. A tak u dovolené karty věnujte nejen úkolům, ale i např. informacím o termínu, bydlení a místech, které stojí za to navštívit.

Kartám se také dají přidávat podrobnější informace ve formě popisů, obrázků, příloh apod. A nástěnky se zas dají rozšířit o další funkčnosti…No, člověk by řekl obyčejná nástěnka a přitom se s ní dá vykouzlit celkem mnoho.

A tak kouzlete, jak potřebujete a v novém roce, ať se vám splní vše, co si přejete.

A nechcete-li ztrácet čas, kde Trello využít a jak s ním od začátku, co nejefektivněji pracovat, doražte na kurz Organizuji vše v Trellu. Už se na vás těším.